E-Learn 2017 >
Topics >
Perspectives on Mobile Technologies for Learning
Topic: Perspectives on Mobile Technologies for Learning
Attendees
-
Khansa AL-Qudaimi
Al-Imam Mohammad Ibn Saud Islamic University
Riyadh, Ar Riyāḑ, Saudi Arabia
-
-
-
Bård Ketil Engen
Oslo and Akershus university college of applied sciences
Oslo, Norway
Sessions
-
Thursday, October 19th 1:45 PM-2:15 PM PDT
Junior Ballroom C
-
Florian Schimanke, HSW - University of Applied Sciences, Germany
-
Robert Mertens, HSW - University of Applied Sciences, Germany
-
Ute Schmid, University of Bamberg, Germany
-
Wednesday, October 18th 3:00-3:20 PM PDT
Pavillion C
-
Lisa Madsen, South Dakota State University, United States
-
Mary Bowne, South Dakota State University, United States
-
Jessica Meendering, South Dakota State University, United States
-
Melissa Wuellner, South Dakota State University, United States
-
John Howard, South Dakota State University, United States
-
Wednesday, October 18th 3:20-3:40 PM PDT
Pavillion C
-
Christian Rogers, Indiana University-Purdue University Indianapolis (IUPUI), United States
-
Shannon Cooper, Indiana University School of Medicine, United States
-
Scott Renshaw, Indiana University School of Medicine, United States
-
Jerry Schnepp, Bowling Green State University, United States
-
Corinne Renguette, Indiana University-Purdue University Indianapolis, United States
-
Mary Theresa Seig, Ball State University, United States
-
-
Thursday, October 19th 3:00 PM-4:00 PM PDT
Grand Ballroom A+B
-
Taeyeol Park, Georgetown University Medical Center, United States
-
-
Thursday, October 19th 3:00 PM-4:00 PM PDT
Grand Ballroom A+B
-
Satoru Fujitani, Mejiro University, Japan
-
Kohei Minemura, Mejiro University, Japan
-
Wednesday, October 18th 1:45 PM-2:15 PM PDT
Pavillion C
-
Ana Lilia Laureano-Cruces, Universidad Autónoma Metropolitana-Azcapotzalco, Mexico
-
Lourdes Sanchez-Guerrero, Universidad Autónoma Metropolitana-Azcapotzalco, Mexico
-
Perla Velasco-Santos, Universidad Autónoma Metropolitana-Azcapotzalco, Mexico
-
Martha Mora-Torres, Universidad Autónoma Metropolitana-Azcapotzalco, Mexico
-
Wednesday, October 18th 2:15-2:45 PM PDT
Pavillion C
-
Dirk Morrison, University of Saskatchewan, Canada
-
Marguerite Koole, University of Saskatchewan, Canada
-
Thursday, October 19th 10:15-10:45 AM PDT
Pavillion B
-
Linda Chmiliar, Athabasca University, Canada
-
Carrie Anton, Athabasca University, Canada
-
Thursday, October 19th 11:30-11:50 AM PDT
Pavillion B
-
Samoekan Sophonhiranrak, Faculty of Learning Sciences and Education, Thammasat University, Thailand
-
Sarunwit Promsaka Na Sakonnak, Faculty of Learning Sciences and Education, Thammasat University, Thailand
-
Wednesday, October 18th 1:45 PM-2:15 PM PDT
Port McNeil
-
Bård Ketil Engen, Oslo and Akerhus University College, Norway
-
Tonje Hilde Giæver, Oslo and Akerhus University College, Norway
-
Louise Mifsud, Oslo and Akerhus University College, Norway
-
Wednesday, October 18th 12:00-12:30 PM PDT
Port McNeil
-
Bård Ketil Engen, Oslo and Akerhus University College, Norway
-
Tonje Hilde Giæver, Oslo and Akerhus University College, Norway
-
Louise Mifsud, Oslo and Akerhus University College, Norway
-
Friday, October 20th 10:15-10:45 AM PDT
Pavillion B
-
Yuval Shafriri, Tel Aviv University, Israel
-
Dalit Levy, Zefat Academic College, Israel
-
Wednesday, October 18th 2:15-2:45 PM PDT
Port McNeil
-
Christopher Devers, Indiana Wesleyan University, United States
-
Stefanie Panke, University of North Carolina at Chapel Hill, United States
-
Wednesday, October 18th 3:00-3:20 PM PDT
Junior Ballroom A
-
Naomi Wahls, University of Colorado Denver, United States
-
Galina Siergiejczyk, CU Boulder, United States
-
Mukaddas Ogay, O'zbeiston Davlat Jahon Tillari Universiteti, Uzbekistan
-
Wednesday, October 18th 11:30 AM-12:00 PM PDT
Junior Ballroom D
-
Sonica Katoch, George Brown College, Canada
-
Vivian Doan, George Brown College, Canada
-
Nastaran Dadashi, George Brown College, Canada
-
Thursday, October 19th 11:50 AM-12:10 PM PDT
Pavillion B
-
Xiaorui Sun, Inner Mongolia Normal University, China; Ohio University, U.S.A, China
-
Thursday, October 19th 3:00 PM-4:00 PM PDT
Grand Ballroom A+B
-
Ryosuke Shimmura, Dept. of Electrical Engineering, Kobe City College of Technology, Japan
-
Ryohei Konishi, Dept. of Electrical Engineering, Kobe City College of Technology, Japan
-
Ken Nakajima, Dept. of Electrical Engineering, Kobe City College of Technology, Japan
-
Ryoya Hayashi, Dept. of Electrical Engineering, Kobe City College of Technology, Japan
-
Tetsuya Sato, Dept. of Electrical Engineering, Kobe City College of Technology, Japan
-